2016-10-07DRODZY RODZICE

Spotkania będą miały miejsce raz w miesiącu, za każdym razem ich tematyka będzie inna. Mogą państwo przyjść na wszystkie, albo wziąć udział tylko w wybranych przez Was zajęciach. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia telefoniczne pod numerm: 41-306-11-15. Ilość miejsc ograniczona.

Tematyka spotkań:

1. ŚWIAT EMOCJI DZIECKA I RODZICA- jak uczyć dziecko emocji i wspierać je w ich wyrażaniu, aby lepiej radziło sobie w codziennych sytuacjach gdy towarzyszy mu złość, smutek, lęk...Jak mówić dziecku o naszych uczuciach -irytacji, zmęczeniu, złości, dumie.

Termin spotkania: 7 listopada 2016r.

2. SZTUKA POROZUMIEWANIA SIĘ W RODZINIE- czyli jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Dlaczego ważna jest konsekwencja w wychowaniu, wyrażanie oczekiwań i ograniczeń, tak aby były one przez dziecko respektowane.

Termin spotkania: 5 grudnia 2016r.

3. GDY KOCHAM TO WYMAGAM - czyli jak wprowadzać i egzekwować zasady, by służyły one rozwojowi samodyscypliny u dziecka.

Termin spotkania: 16 stycznia 2017r.

4. MOTYWOWANIE DZIECKA DO WSPÓŁDZIAŁANIA W REALIZACJI RÓZNYCH ZADAŃ, W TYM NAUKI SZKOLNEJ- czyli co robić,          a czego unikać jeśli chcemy zachęcić i zmotywować dziecko do podejmowania i wywiązywania się z obowiązków.

Termin spotkania: 6 lutego 2017r.

5. O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ STOSUJĄC NAGRODY I KARY- czyli warunki jakie muszą być spełnione, aby nagrody i kary były skuteczną metodą wychowawczą.

Termin spotkania: 6 marca 2017r.

6. CZAS WOLNY Z DZIECKIEM- czyli jak się bawić, aby wspomagać jego rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny.

Termin spotkania: 3 kwietnia 2017r.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Piekoszowie
Liczba odwiedzin: 7517